O MNĚ

Ing. et Ing. Miloš Nový 

  •        ekonom, radiotechnik
  •        poslanec Parlamentu České republiky
  •        místopředseda rozpočtového výboru
  •        emeritní děkan Fakulty ekonomické ZČU v Plzni

V letech 1975 až 1979 jsem vystudoval gymnázium s matematicko-fyzikálním zaměřením. V roce 1979 jsem nastoupil na Fakultu elektrotechnickou Českého vysokého učení v Praze, obor Radiotechnika. Po absolvování jsem do roku 1994 pracoval na televizním vysílači Krašov. Souběžně jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Od roku 1994 přednáším na Katedře ekonomie a kvantitativních metod Západočeské univerzity v Plzni teoretickou ekonomii a hospodářskou politiku. V letech 2000 až 2006 jsem byl děkanem Fakulty ekonomické a mezi roky 2006 až 2010 proděkanem. Během své akademické dráhy jsem publikoval řadu vysokoškolských učebnic, skript a článků. Byl jsem také členem Vědeckých rad Fakulty ekonomické a Západočeské univerzity v Plzni, lektorem Institutu Svazu účetních České republiky, lektorem BIC Plzeň. Praktickou hospodářskou činnost jsem vykonával jako člen řady statutárních orgánů firem a společností.

Do politiky jsem vstoupil v roce 2010 kdy jsem poprvé kandidoval za TOP 09 do zastupitelstva městského obvodu Plzeň 2 Slovany na nevolitelném místě kandidátky a voliči mne vykroužkovali do zastupitelstva. V zastupitelstvu městského obvodu jsem pracoval až do roku 2022, mimo jiné ve finančním výboru. V roce 2015 jsem vstoupil do TOP 09 a v roce 2018 jsem byl zvolen zastupitelem města Plzně. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 jsem kandidoval za TOP 09 na sedmém místě kandidátky koalice SPOLU v Plzeňském kraji a voliči mne preferenčními hlasy vyslali do Poslanecké sněmovny.

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Ing. et Ing. Miloš Nový

novym@psp.cz

 

Regionální kancelář:

Bělohorská 476

301 00  Plzeň - Severní Předměstí